Czech Grand Design Moniky Drápalové

Stavovské divadlo se v neděli na chvíli proměnilo na Olymp těch nejlepších designérů. Doslova. Scéna, kostýmy, divadelní a taneční ztvárnění, vše bylo v antickém stylu. Kompaktní, atraktivní a citlivě aktuální.

Na pomyslný designérský Olymp vystoupala nejvýš právě Monika. Odnesla si nejen ocenění Módní designér roku, ale i titul Grand designér. Poprvé v historii udělování cen, se tak nejlepším ze všech stal právě módní návrhář. Máme proto ve Fashion map obrovskou radost. Mimochodem podobná situace se stala i na Slovensku, kde před rokem nejvyšší ocenění mezi designéry přebrala Dana Kleinert za svou Kolekci ERA. Že by oděvním designérům svítalo na lepší časy?

Monika Drápalová ale udělala ještě jednu nevídanou věc. Na podiu poděkovala všem kolegům a kamarádům designérům, ale kromě oficialit jim přímo z pódia vzkázala: „Mám vás ráda“.  A protože víme, že v jejím případě nejde o gesto (tak typické pro náš módní svět), ale o skutečnou autentickou radost a vztah k profesi, tleskáme a držíme jí moc palce.

Pro Moniku není cena módního designéra roku úplnou novinkou. Jednu již má za rok 2008. Poté se ale na chvíli odmlčela a až minulá sezona přinesla tuto českou designérku zpátky mezi aktivní české návrháře.

Blíž o její funkční kolekci Free circle pro Rose & Mary si můžete přečíst v našem rozhovoru, kde máte možnost prohlédnout si i celý lookbook zblízka. Pokud chcete vědět jak vypadá Moničina kariéra, podívejte se na její  inovovaný profil. Pokud jste zvědaví, kdo zvítezl v dalších kategoriích, klikněte sem, nebo se na to celé podívejte sami dnes večer na ČT Art 😉 

Podobné texty

Fascinace AI, důraz na upcycling a oslava individuality | MBPFW DAY 1

Nikdo by po přečtení programu na páteční zahajovací večer...

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...