Jak na lokální Vánoce?

My bychom v redakci ideálně potřebovali bezednou peněženku a obrovský prostor, který by všechna naše přání pobral. Ale víme, že o Vánocích se nehraje jen na dárky, tím nejdůležitějším je společně strávený čas a radost – alespoň tak si zdůvodníme naše limity. Všechny tipy na akce, kde se dá parádně nakoupit a strávit hezký čas najdete v našem kalendáři.

V listopadu to bude Czech Design Week a Fashion Market. Prosinec zase přinese designSUPERMARKET se super hosty ze zahraničí, Dyzajn market na Piazzetě Národního divadla, nebo LeMarket v Mánesu. Na Slovensku bude design a jeho tvůrci k vidění na UrbanMarketu. Možností je hodně, stačí si vybrat! Zeptali jsme se celého týmu, tak mrkněte, zda se vám něco bude taky hodit.

 

Redaktorka Eva Marie: „Původně jsem z Ostravy a tam není tolik možností k nákupu kousků od tuzemských designérů. Jeden nový, lokální koncept ale funguje v Ostravě od léta. Do Ty Identity zboží vybírá sama majitelka, sortiment postupně obměňuje a dává šanci širokému spektru autorů z Čech i Slovenska. V krásném interiéru najdete šperky pro maminku, motýlka pro tatínka i zápisník nebo přáníčko pro kamarádku. Koukněte na jejich facebook nebo rovnou vyražte do příjemného obchůdku na Poštovní ulici.

 

Redaktorka Oli plete a ani ušít kus oblečení pro ni není žádný problém, proto taky místo oblečení jako dárek doporučuje knihu – Activity book for massaging imagination od editionlidu. Čím je tahle knížka od autorky Catariny Gomes zajímavá? Autorka ve své knize dokazuje, že kreslení není jen pro děti.

 

Fotografka Zuzka která je aktuálně v Kodani: „Celkovo neviem moc kupovať darčeky, preto často vyberám istotu – napríklad kávu od Doubleshot. Minule som ale našla super cool nástennú tabulku, zabava aj pre deti, prkatická vec pre tých, ktorí potrebujú vážnejšie odkazy. Ak ide o vianočnú ponožkovú klasiku, tak napríklad vyberám tie z Nila store. Na Design weeku som videla zase milé porcelánové vecičky, ktorým tento rok asi neodolám – napríklad solnicky. A z kozmetiky odporúčám – mydielka od Heleny Heinz.“

 

Fotograf Tomáš zase ulehčí práci svým blízkým a sepsal lokální wishlist pro sebe. Takže, kdo má doma mladého gentlemana, nechť se inspiruje: „Na záda bych rád batoh od Alex Monhart, do kapsy peněženku Bewooden, na casual day mikinu od Marshal Apparel nebo versatilní unisex triko od Jiřího Kalfaře. Na slavnostnější příležitost pak motýlka od KRISPOL.“

 

Martina, která nám píše seriál BioŽivot se snaží (jak jinak) nenakupovat impulzivně a nevytvářet zbytečný odpad. Ocení ale bytový design a doporučuje českou značku světel Claro, která se při výrobě nechává inspirovat přírodou.

Fotograf Tomáš zase našel zalíbení v obroučkách eyewear od Nastassii Aleinikavy vyrobené z acetátu celulózy, které jsou nejen krásné, ale navíc neotravují přírodu jedovatými plasty. Na záda by rád nasadil ruksak Braasi. Fotografka Martina pak k seznamu přidává krajkové pohárky od Šárky Schmelzerové, které seženete na hnst.ly, skicák od MOU Paper Lovers a Odivi batůžek.

 

Mischel z bratislavské redakce plánuje a doporučuje zajít do obchůdků Slowatch a Slávica. Osobně se jí líbí třeba komplet Drevené Heleny, roztomilé šperky od Minky nebo malovaný porcelán Adekor& umělci. Veronika, která má na starosti týdenní přehledy o dění v zahraničí, by potěšila sebe i blízké prstenem nebo náušnicemi od Janji Prokic.

Silvi by dělala radost kosmetikou z Havlíčkovy přírodní apotéky. Ale napadají jí spíše jiné, nehmotné dárky. Co třeba nadělit pod stromeček kurzy od London school of fashion? To říká taky Katarína, která redakci strategicky vede: „Naše Vánoce budou letos trochu netradiční, určitě zabrousíme do eshopů jako www.aliceandalice.sk nebo mile.sk. V každém případě jsou ale nejlepší dárky právě ty, které přináší zážitky nebo pomoc. Co takhle se letos zapojit do některé online aukce a podpořit psí útulky? Nebo rovnou koupit ar pralesa a zachránit tak životy divokých zvířat? Nebo vyjet s partnerem na dobrovolnický program a strávit tak skvělou dovolenou? Více na: nepz.cz nebo na www.voluntair.cz .“

Tak užívejte nakupování a radosti! Listopad a prosinec jsou opravdu plné moc hezkých věcí! 

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...
Předchozí článek
Další článek