Pět NOVÝCH eventů letoška které byste měli znát

Prague Design Week

Dům U Minuty se začátkem listopadu naplnil designérskými předměty z různých odvětví – módou počínaje, nábytkem konče. Zprvu se zdálo, že na scénu přichází jen další člen rodiny Designblok, designSUPERMARKET a mnoha dalších. Proto jsme se také rozhodli, zaměřit se na tuto platformu více a vypátrat, jaká že je jeho role na tomto poli. Sešli jsme se se zakladatelem a organizátorem Ondřejem Krynkem, který se s námi podělil o svou cestu k prvnímu ročníku PDW. Impulzem pro něj byl nedostatečný prostor pro prezentování mladých talentů, navíc chtěl trochu poodhalit oponu a ukázat lidem, jaká práce a úsilí stojí za tím kterým dílem. I když se potenciál tohoto projektu naplnil pouze z části, tleskáme že Prague Design Week vyrazil do boje s největší bariérou mezi designérem a zákazníkem –  vysokou cenou. Mnozí ji totiž stále berou pouze jako ocenění luxusu a už třeba ne jako hodnotu kvality a práce.

Nový Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Vloni se náš tuzemský fashion weekend dostal do rodiny Mercedes-Benz, letos šel ještě dál. Nový kreativní ředitel změnil přístup k organizaci a jeho výběrem už neprošli všichni, kteří byli ochotni za účast zaplatit. Fashion weekend snížil vstupné, přilákal komerčnější postavy jako Zombie Boye, zlepšil dynamiku přehlídek a všechny vyprodal. Pražská událost se taky přizpůsobila světovému kalendáři, přizvala buyery ze zahraničí a designéři představili kolekce pro nadcházející sezonu. Chyběl jedině profi showroom a zázemí pro kontakt právě mezi nákupčími a designéry.  

Slovak Fashion Week

Na Slovensku vznikl Slovak Fashion Week. Nabídl designérům showroomy na prezentaci kolekcí, zorganizoval diskuze, instalace a eventy. Pro rok 2015 doufáme, že přehlídkový Slovak Fashion Live a Slovak Fashion Week spojí své síly, aby mohli spolu podpořit lokální scénu a ukázat sílu nové generace.

Fashion Revolution

Že bychom se neměli starat jen o to, co na sobě máme, ale také jak ona věc vznikla. To je poselství globálního projektu Fashion Revolution. Zapojit se bylo velmi snadné, stačilo vyfotografovat cedulku od svého šatstva a připojit hashtag  #insideout a zažádat si tak o vyjádření výrobce, kdo oděv vyráběl a v jakých podmínkách. Fashion MAP je hrdým partnerem a proto již teď víme, že na rok 2015 máme připravených několik aktivit, kterými myšlenku podpoříme.

Sci-fi safari

Stále v plenkách je nová iniciativa na podporu začínajících designérů. Premiérová přehlídka a představení koncepce přineslo různé reakce a taky vznik platformy provázelo drama a štěpení již zaběhnutého Shooting fashion stars. Sci-fi safari ale přinesl fresh jména, prezentoval práci pěti mladých talentů a obsahem tak splnil to, co slíbil.

Máme radost, že jsme letos při výběru nových událostí měli z čeho vybírat.  Věříme, že dobré koncepty přežijí a budou mít v roce 2015 ještě lepší energii a posunou se o kus dál! Bude určitě zajímavé, sledovat, co tyhle projekty čeká a kam (nebo jestli) budou pokračovat. My věříme, že česká módní scéna bude i dál plná lidí, kteří mají chuť a odvahu své myšlenky s dobrým cílem realizovat.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...