Značka Lovewtqm inovuje lásku a lokální módu

LOVE? aka Lovewtqm (Love With The Question Mark) je nový nezávislý česko-slovenský projekt na pomezí fashion a filmové tvorby.

Na začátku byla myšlenka.. otázka.. Co v současnosti vlastně znamená slovo „láska“? Jedná se o rozhodně nejnadužívanější slovo naší doby. Piktogram malého červeného srdíčka pošleme denně tolikrát, že se z toho pomalu stal automatizmus. Slovo „láska“ na nás řve z tisíce reklamních materiálů a obálek magazínů a stalo se tak jedním z nejmocnějších nástrojů marketingového jazyka. Co ale ve skutečnosti znamená? Ve světě, který prochází tolika změnami. Ve světě, kde měníme pohled na vše od identity, přes sexualitu, až po gender. Jak by mohl celek zůstat nedotčený, když změníme byť jen jediný dílek?

Projekt LOVE? vznikl ze spolupráce módní designérky Kataríny Chválové a nezávislé umělecké skupiny ALTERNAUT collective. Z této syntézy pak vznikl výsledek, který je stejně módní kolekcí jako je filmem. Stejně uměním jako produktem. Stejně otázkou jako odpovědí.

Pro kolekci Kataríny Chválové, kloubící v sobě vlivy Designerské Fashion a Streetwear, je hlavním estetickým východiskem minimalistická unisex silueta a čistá bílá barva protnutá jedním rudým bodem. Skvrnou. Krví ze zlomeného srdce. Ať už je to nevydařenou láskou, úzkostí, křivdou, či potlačováním svého skutečného já, srdce se hroutí, praská a vylévá se do látky oděvu. Stejně tak se to, co skrýváme v nitru dostává na povrch. A stejně jako je důvod každého z nás unikátní a jedinečný, je autentická i každá skvrna, která je vždy ručně vyrobená a odlišná od té předchozí i další. Nošení LOVE? je tedy o tom, neskrývat své rány, nedokonalosti a skutečné já, ale naopak se nosit pyšně na hrudi jako brož.

Mimo myšlenkovou nadstavbu bylo u výroby kolekce směrodatné i řemeslné zpracování, volba kvalitních materiálů, pohodlnost a nositelnost. Některé modely vychází v limitované edici a celá kolekce byla ušita v Čechách a na Slovensku.

Film, který pak myšlenky kolekce dále rozpracovává, má 15 minut a je ke shlédnutí online na stránkách projektu. Na příběhu několika málo postav se snaží toto rozsáhlé téma pojmout ze široka a více než odpovědi přinést další otázky, které by si měl divák sám pokládat a třeba i zodpovědět. Ať už po shlédnutí filmu, či koupi outfitu. Téma identity, sexuality, společenských konvencí, lgbtq, či generační propasti jsou zde nahlížena vždy z pohledu té ultimátní otázky: „Co pro nás vlastně ta láska znamená? Co to vlastně je?“

Kolekce byla díky Vnitroblocku a Footshop představena před několika dny široké veřejnosti, kde si ji také můžete zakoupit.
Tusarova 31, Praha 7 nemáte cestu kolem? Nevadí! Již brzy budou kousky také online na www.footshop.cz

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...