SYN v pohybu

První kolekce SYN v pohybu obsahuje mix dámského a pánského běžeckého oblečení, s osvědčenými prvky jako jsou kapsičky a sdrhování a s obsahem všeho potřebného. Od sportovní podprsenky a triček spíše na tanec až po bundičky a pánské tepláky, které ocení každý chlap s averzí vůči legínám. 🙂 Všechny oděvy jsou ozdobené digitálním potiskem trojúhelníků a šestiúhelníků, pánské modely jsou šedo modré, dámské jsou barevnější, inspirované odstíny polární záře. Oblečení je klasické a praktické, upřímně komerční, bez zbytečných mašliček a řečí okolo.

Kristýna Synek na sebe výrazněji upozornila účastí na SCI-FI Safari 2014 kde představila trojúhelníky inspirovanou kolekci značky SYN. Výrazná streetová atmosféra a digitální tisk (naše reportáž je tady) zaujaly mixem toho, co obvykle považujeme za alternativní autorskou českou konfekci a tím, co se už dá nazvat módní tvorbou s výrazným rukopisem. Mimo nově vzniklé značky SYN v pohybu se Kristýna věnuje také značce FMS – Folklor Moderní Slovácko.

Jaká byla cesta ke sportu a co dál? Jak jste se dostala k založení sportovní značky?

Myslím, že jsem k tomu tíhla odjakživa. Na studiích a postupem času jsem se snažila vyvíjet a zkoušela jsem věci jako draperie a aranžování, a vždycky jsem zjistila, že mi to nejde. Teď mám svým způsobem pocit, že v podstatě po deseti letech od střední školy jsem se konečně našla. Myslím, že to je tím, že jsem potkala lidi, kteří sportují a dostali mě ke sportu. Začala jsem aktivně běhat a při jednom dlouhém běhu po lese mi došlo, že vlastně tohle je to, co chci dělat.

Jak si SYN v pohybu v portfoliu tvých značek stojí? Vztahuje se nějak k hlavní značce SYN?

SYN v pohybuje samostatná značka, protože bych chtěla udržet obě dvě linky. SYN jako klasická casual věc, vždycky malinko laděná do streetu, ale spíš casual a SYN v pohybu čistě sportovní, vždycky zaměřený na nějaký sport. Teď je to běh a atletika a na zimu by to měly být běžky.

Projevila se nějak účast na Sci-Fi Safari?

Ano, myslím, že tam si mě všimli ti správní lidé a tam jsem získala tu odvahu jít do toho opravdu naplno. Jsem vděčná Oldřišce Křížové za to, že mě vybrala a že jsem měla to zázemí pro tvorbu

Jak je na tom SYN v pohybu, co se týče materiálů a výroby?

SYN v pohybu se profiluje jako česká výroba od A-Z, od materiálů přes tisk po šití. Ale nechat si vyrobit český funkční materiál by stálo hrozné peníze, takže zatím překupujeme od dodavatelů. Myslela jsem si, že najít dodavatele bude ta nejtěžší část, ale nějakým způsobem se mi podařilo sehnat takové, kteří reagují v podstatě do druhého dne a mají všechno k dispozici. Dodavatelé jsou čeští, ale vím, že dodávají materiály z Taivanu a podobně. Možná až budeme větší a vyrosteme v pořádného chlapa, tak si necháme vyrobit vlastní v česku.

Kde a kdy se bude SYN v pohybu prodávat?

Do týdne, čtrnácti dnů začneme věci prodávat na vlastním eshopu www.synvpohybu.cz. Objednávky s třítýdenní výrobní lhůtou ale přijímáme už teď. A od konce dubna budeme v novém showroomu v Klimenstské ulici.

Podobné texty

#BRANDLOVEㅣBODE: značka, která získala srdce Harryho Stylese

S novým rokem spouštíme také novou sérii #BRANDFOLIO, ve...

Rina Sawayana – star roku 2023, která září i letos

Japonská zpěvačka, modelka a nyní i herečka Rina Sawayama...

MÓDNÍ VĚŠTBA aneb co bylo a co bude: trendy pro rok 2024

Rok se s rokem sešel a módní svět zažívá...

Zimní Dr. Martens vás v mrazech zahřejí

Dr. Martens s vniřní stélkou v podobě umělého kožichu...